top of page

OTO EKSPERTİZ MYK BELGELERİ

Exprtise-voiture-occasion.jpg

MYK – Oto Ekspertiz Meslek Kodları 

Ekspertiz raporunun  , Türk Standartları Enstitüsü tarafından belirlenen (Karayolu motorlu taşıtları test merkezleri için kurallar) standarda göre verilen TSE hizmet yeterlilik belgesi bulunan araç test merkezleri tarafından düzenlenmesi gerekmektedir.

TSE-Hizmet Yeterlilik Belgesi alabilmeniz için personelinizin MYK-Mesleki Yeterlilik Belgesi alması YASAL ZORUNLULUKTUR…

İş yerinin teknik sorumlusu en az meslek liselerinin ilgili bölümlerinden mezun olmalı veya çıraklık eğitim merkezlerinin ilgili bölümlerinden alınmış ustalık belgesine veya mesleki yeterlilik sertifikasına sahip olmalıdır. Ayrıca iş yerinde ilgili uzmanlık alanlarında ustalık belgesine veya mesleki yeterlilik sertifikasına sahip veya kalfalık belgesi bulunan bir eleman bulunmalıdır. Teknik sorumlu ile elemanın uzmanlık alanları aynı olmamalı ve mutlaka bunlardan birisi boya veya kaporta konusunda belgeli olmalıdır.

EKSPERTİZ FİRMALARININ MESLEKİ YETERLİLİK BELGELERİ, İŞKUR DESTEĞİ

Kişinin başvurduğu Mesleki Yeterlilik Belgesi sınavlarında başarılı olup, Mesleki Yeterlilik Belgesi almaya hak kazandığı günden itibaren en geç 45 (kırk beş) gün içinde, belge almak için başvuru yaptığı belgelendirme kuruluşuna başvuru esnasında vermiş olduğu şahsına ait  IBAN numarasına İşsizlik Sigortası Fonundan ödeme yapılır.

Meslek Kodları

Otomotiv Gövde Onarımcısı  - 14UY0191-4

Otomotiv Mekanikçi - 11UY0021-4

Otomotiv Boya  -11UY0018-4

Otomotiv Elektromekanikçisi -11UY0020-5

  • MYK - Mesleki Yeterlilik Belgesi Nedir ?

  • MYK- Mesleki Yeterlilik Belgesi Nasıl Alınır ?

  • Kimler Mesleki Yeterlilik Belgesi Sahibi Olabilir ?

  • MYK – Mesleki Yeterlilik Belgesi Sınav ve Belgelendirme Ücretleri İçin Devlet Katkısı Olacak Mı ?

  • Devlet Desteği Miktarı Kişilere Ne Zaman ve Nasıl Verilmektedir ?

 

SEM PROJE DANIŞMANLIK  olarak MYK belgesi alması gereken personelin belirlenerek, sınav organizasyonlarının yapılması ve belgelendirilmeleri alanında danışmanlık hizmeti vermekteyiz.

Tüm detaylı soru ve görüşleriniz için firmamızı arayabilir 0216 395 07 56 veya info@semproje.net mail adresinden iletişime geçebilirsiniz.

bottom of page